En träning vi ofta använder på våra kurser är qi-regleringen. Sedan start har vi alltid använt samma version av qi-regleringen, men nu har vi släppt en ny version som är annorlunda från tidigare. Denna säljs i ett album via vår webbshop.
Albumet med den nya qi-regleringen är nu uppladdad i vår webshop, https://ezqwellness.com/b/wAryi. Mer information får du när du loggar in där.
Deltagare på årets sommarkurs 2026 var mycket nöjda, enligt våra mätningar var kursen vår mest uppskattade hittills. På kursen använde vi den nya qi-regleringen för första gången och deltagarna tyckte det kändes bra och gillade den väldigt mycket.
Grundidén om qi beskrivs i produkten och den hjälper oss i vår qigongträning, qi-reglering med mera.
Några kommentarer från sommarkursen 2026:
1. Under qi-regleringen lyckades jag sitta rätt för första gången, jag har aldrig kunnat göra det förut. Igår kväll insåg jag att det faktiskt är möjligt att sitta rätt länge. Den nya qi-regleringen är helt underbar.
2. Jag uppskattar verkligen den nya qi-regleringen som har kommit. Den har fungerat på kropp, nacke, hals, bröst och armar och jag har nu kunnat njuta när vi gör armträningen, det var trevligt.
3. Jag uppskattar den nya qi-regleringen, den är mycket lättare att följa med i och jag tycker den är särskilt hjälpsam för min koncentration.
Introduktion till ljudspåren ”Qi-Regulation med Master Su (2026)”
”Qi-Reglering med Master Su (2026)” är ett album med fem ljudspår skapade för att tillföra lugn och ro i det dagliga livet. De är inspelade av Mästare Dongyue Su i hemmastudion och live på plats under vår 9-dagars sommarkurs 2026. Inspelningen live från sommarkursen fångar känslan av en ”Qi-Reglering” som leds av Mästare Dongyue Su och är den som våra studenter uppskattade så mycket på vår sommarkurs.
Den grundläggande idén om qi beskrivs i samlingen.
Den nya qi-regleringen är lämplig för nybörjare men även för dig som älskar qigong. Den syftar till att göra qi välförsedd, i ordning och uppnå bästa möjliga tillstånd.
För att få bäst resultat av den nya qi-regleringen är det bra att träna Song-avslappningen eller avslappningen från vår tidigare utgivna samling med avslappning.
Introduktionserbjudande
Qi-reglering med Mästare Su: Ordinarie pris 1 399 kr
Om du tidigare har deltagit i någon av våra sommarkurser på plats är du välkommen att ta del av en exklusiv rabatt på 400 SEK, vilket minskar det totala priset till 999 SEK.
Rabatten är tidsbegränsad och löper ut den 30 oktober 2026. Efter detta datum är det ordinarie pris som gäller. Vänligen kontakta oss för tillgång till denna kod/kupong om du är berättigad till det. Kom ihåg att använda kupongen vid kassan. Koden är personlig och dela den inte med andra.
Tack och njut!
Vänliga hälsningar
European Zhineng Qigong
Dongyue Su